Slide1 Slide2 Slide3 Slide4
Designed by
Praca z komputerem

Praca z komputeremPraca z komputerem może być bardzo przyjemna, pod warunkiem, że wiemy, jak się do niej zabrać i jak odpowiednio przygotować stanowisko pracy.

Monitor powinien być odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb, zarówno jeśli chodzi o jego wielkość jak również ustawienie i odległość od oczu osoby pracującej. Kolejna sprawa to klawiatura. Powinna być ona wygodna i również dostosowana do potrzeb osoby, która będzie jej użytkować. Myszka komputerowa też musi być właściwie wyprofilowana i odpowiednio przystosowana dla osoby, która będzie z niej korzystać.

Wiele osób rezygnuje z tradycyjnych modeli komputerów stacjonarnych na rzecz nowoczesnych komputerów mobilnych, takich jak laptopy czy nieco mniejsze notebooki. Do tych komputerów nie trzeba podłączać myszki, ponieważ są wyposażone w ekrany dotykowe, za pomocą których możemy sterować kursorem na ekranie. Połączenie myszy jest jednak możliwe za pomocą kabla z łączem USB. Do komputera, na którym pracujemy można również podłączyć wiele innych, zewnętrznych urządzeń, które pozwalają na zwiększenie funkcjonalności takiego komputera i dodanie mu funkcji. Do komputera można podłączyć drukarkę. Przydaje się ona w codziennej pracy, ponieważ możemy bez problemy wydrukować dokument, który właśnie stworzyliśmy.

Drukowaniu podlegają również zdjęcia, wykresy czy kolejne slajdy prezentacji multimedialnych. Bardzo przydatnym urządzeniem jest skaner. Dzięki niemu możliwe jest zamieniania sposobu zapisu danych na cyfrowy. Dane przechowywane w postaci cyfrowej można przesyłać mailem, co również świetnie sprawdza się w przypadku pracy biurowej i prowadzenia firmy. Skanery to nowoczesne urządzenia, które przydają się również w domach. Często mamy potrzebę przesłanie bliskim zdjęcia, które zostało wywołane. Można je więc szybko zeskanować i przesłać mailem. Jeśli z kolei planujemy wykonać prezentację multimedialną, przed jej pokazaniem publiczności podłączmy komputer do nowoczesnego projektora. Prezentacja będzie o wiele bardziej czytelna i profesjonalna.

 

Informacje

Pixart


Komunikacja w Internecie

Internet jest medium, które znacznie ułatwia komunikację. Jest to zarówno komunikacja...


Portale społecznościowe

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się różnorodne portale społeczności...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Wyszukaj

Statystyki

Odsłon : 136623
 TOP ↑    Copyright: © fhupeszko.pl